Онлайн-платформа Державний аграрний реєстр (ДАР відкрита для реєстрації

26 серпня 2022

З моменту запуску Державного аграрного реєстру в ньому зареєструвалося понад 3 тисячі аграріїв. Серед лідерів – Львівська, Київська, Кіровоградська та Вінницька області. Про це розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

Саме після реєстрації такі виробники матимуть змогу подати заявку з 1 вересня до 15 листопада на отримання підтримки, а саме на:

-бюджетну субсидію на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення у розмірі 3100 гривень на 1 гектар, але не більше 372 000 гривень для одного отримувача;

- спеціальну дотацію за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності у розмірі 5300 гривень на одну корову, але не більше 530 000 гривень для одного отримувача.

Отримувач повинен мати у власності та/або користуванні від одного до ста двадцяти гектарів земель сільськогосподарського призначення або мати у власності від трьох до ста голів великої рогатої худоби (корів), ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.

Фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції  можуть самостійно зареєструватись в Державному аграрному реєстрі на сайті www.dar.gov.ua, вказавши номер мобільного телефону, електронну пошту та використовуючи електронний цифровий підпис. Вся інформація щодо агровиробника підтягнеться автоматично з реєстрів, які стосуються його діяльності: Державного земельного кадастру, Реєстру тварин та Державного реєстру речових прав.